Mieszkanie w Gliwicach – w centrum czy na obrzeżach?

Nie ma „złotego środka”, jeśli chodzi o wybór lokalizacji mieszkania. Największe znaczenie będą miały tutaj indywidualne oczekiwania kupującego. Osoby, które nie chcą dojeżdżać do ulubionych sklepów z końca miasta, wybierając mieszkanie w Gliwicach, z pewnością będą chciały zamieszkać przykładowo w Śródmieściu. Są też tacy, którzy chętnie zdecydują się na mieszkanie na obrzeżach miasta, choćby ze względu na zapewniony tam dostęp do świeżego powietrza.

Komunikacja miejska w Gliwicach

Szukając mieszkania w Gliwicach, warto wziąć pod uwagę dostęp do miejskiej komunikacji autobusowej pozwalającej na błyskawiczne przemieszczanie się pomiędzy ulubionymi punktami. Chociaż miasto podzielone jest na 21 osiedli, w wielu częściach Gliwic znaleźć można się w niespełna 20 minut. Dzięki licznym liniom autobusowym osoby chcące mieszkać w cichej okolicy na obrzeżach nie muszą wybierać pomiędzy spokojem a łatwym dostępem do pracy czy sklepu.

Mieszkania na nowoczesnych osiedlach

Na obrzeżach miasta znajduje się sporo nowoczesnych mieszkań, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie poza centrum. Spokojna okolica nie jest zwykle jedyną zaletą nowoczesnego budownictwa na obrzeżach miasta. Nowe osiedla często wyposażone są w wiele udogodnień. Mieszkania w Gliwicach na nowoczesnych osiedlach to lokale posiadające przykładowo systemy bezpieczeństwa zapobiegające włamaniom.

Czy warto zamieszkać w centrum?

Mieszkanie w centrum Gliwic będzie miało swoje wady i zalety. Kiedy warto się na nie zdecydować? Za lokalami takimi mogą rozglądać się osoby chcące kupić mieszkanie na rynku wtórnym, gdyż takich tam nie brakuje. Nieruchomości z przeszłością często są stosunkowo tanie, chociaż nierzadko wymagają przeprowadzenia prac remontowych – bywa jednak, że ich zakup okazuje się rozwiązaniem korzystniejszym od kupna mieszkania na rynku pierwotnym.


Sprawdź więcej na https://otico.pl/sprzedaz/mieszkanie/%C5%9Bl%C4%85skie/gliwice